Let op:
Maximaal 10 personen per rondleiding.
In 1948 richtten voormalige verzetsmannen een expositie in over de Tweede Wereldoorlog in een bunker aan de Loolaan om geld in te zamelen voor de ‘Stichting 40-45’, die financiële hulp bood aan weduwen van gesneuvelde verzetsmannen. De opkomst was veel groter dan verwacht, met duizenden bezoekers uit het hele land.

Maximaal 10 personen per rondleiding.
Op de tweede zondag van de maand – 14 juni, 12 juli, 9 augustus, 12 september (Open Monumentendag) en 13 september – kun je gratis deelnemen aan een rondleiding door de Bunker van Seyss-Inquart aan de Loolaan 554. Iedereen is welkom! De rondleidingen vinden plaats op drie momenten: van 10.00 tot 11.00 uur, van 11.00 tot 12.00 uur en van 12.30 tot 13.30 uur. Aanmelden is verplicht en kan via de aanmeldknop op deze pagina.
De bunker was de schuilkelder van Arthur Seyss-Inquart, rijkscommissaris van Nederland van 1940 tot 1945. Seyss-Inquart liet de bunker in 1943 bouwen als commandocentrum. Na de bevrijding werd de bunker tijdelijk gebruikt voor een expositie met spottekeningen, maar halverwege de jaren vijftig nam de belangstelling af en werd de tentoonstelling stopgezet.
CODA opent in samenwerking met de gemeente Apeldoorn de bunker voor publiek. Elke tweede zondag van de maand, van juni tot en met september, kunnen geïnteresseerden zich inschrijven voor een unieke kijk in dit historische monument en een beladen stuk geschiedenis van Apeldoorn.
Maximaal 10 personen per rondleiding.