Zero Waste Week Apeldoorn 2025

van
17.05.2025
t/m
23.05.2025

Zero Waste Week Apeldoorn 2025

Van 17 tot en met 23 mei organiseert Zero Waste Apeldoorn alweer voor de zesde keer de Zero Waste Week. Een week waarin we iedereen bewust willen maken van het belang van minder afval. Ook kun je deze week aan diverse activiteiten meedoen en je hoort meer over verschillende duurzame initiatieven en organisaties in de gemeente Apeldoorn die zich hiervoor inzetten. CODA is één van die organisaties en daarom heeft CODA ExperienceLab tijdens deze week verschillende activiteiten en workshops gepland waaraan je kunt meedoen.  
 

Programma CODA ExperienceLab:

 

Workshop & rondleiding: textiel verven met natuurlijke materialen
 

Zaterdag 17 mei | 13.30-16.30 uur | CODA ExperienceLab | 15+ | € 35,- | aanmelden

Laat je verrassen door de prachtige kleuren die bloemen en planten kunnen geven en leer hoe je deze kleuren gebruikt om linnen stof te verven.
Lees meer >
 

CODA Kledingruilmarkt - Volwassen voorjaarseditie
 

Zondag 18 mei | 11.00-16.00 uur | CODA Auditorium | 13+ | gratis | aanmelden 

Door kleding te ruilen, draag je bij aan een circulaire economie. Ruil jouw oude zomerkleding voor items van andere bezoekers. Shop met een gesloten portemonnee én geef kleding een tweede leven.
Lees meer >
 

Workshop: van prul naar parel 
 

Dinsdag 20 mei | 18.30-20.30 uur | CODA ExperienceLab | 15+ | gratis | aanmelden   

Ga aan de slag met spullen van Kringloopwinkel Foenix in Apeldoorn die geen plek in de winkel kregen omdat ze beschadigd zijn of een onderdeel missen. Red jij deze spullen van de afvalbak en tover jij ze om tot een pareltje voor jezelf?
Lees meer >
 

Maakmiddag: van rommel naar rijkdom
 

Woensdag 21 mei | 14.00-16.00 uur | CODA Junior | 4+ | gratis | open inloop

Deze Maakmiddag staat in het teken van de Zero Waste Week. We maken van kleine rommeltjes mooie dingen.
Lees meer >
 

Werkplaats Woensdag: Zero Waste Week 
 

Woensdag 21 mei | 14.00-16.00 uur | CODA ExperienceLab | 8+ | gratis | open inloop

Tijdens werkplaatswoensdag gaan we aan de slag met kleine spullen uit de kringloopwinkel. Je kan ze pimpen, opnieuw samenstellen tot een nieuw voorwerp of je maakt er een sieraad of kunstwerk van.
Lees meer >
 

Workshop: Fashion recycling - van jeans naar tas
 

Donderdag 22 mei | 18.30-20.30 uur | CODA ExperienceLab | 13+ | € 20,- | aanmelden

Heb jij een oude spijkerbroek die niet meer past of versleten is? Gooi hem niet weg maar maak er iets anders van! Leer je hoe je denim een tweede leven geeft.
Lees meer >
 

Stekjesruilmiddag op de CODA Daktuin
 

Donderdag 22 en vrijdag 23 mei | 10.00-13.00 uur | CODA Daktuin | gratis | open inloop

Kom langs op de CODA Daktuin om stekjes te ruilen!
Lees meer >
 

Workshop: wasbaar maandverband naaien – Darner Design x CODA
 

Vrijdag 23 mei | 10.00-12.00 uur | CODA ExperienceLab | 15+ | gratis | aanmelden 

Onder begeleiding van Jenny van Darner Design  leer je hoe je zelf een wasbaar maandverband of inlegkruisje naait.
Lees meer >
 

Workshop: maak je eigen herbruikbare lunchwrap
 

Vrijdag 23 mei | 14.00-16.00 uur | CODA ExperiecenLab | 15+ | gratis | aanmelden

Doe mee met de workshop en naai je eigen herbruikbare lunchwrap! Een duurzaam alternatief voor plastic boterhamzakjes en aluminiumfolie.
Lees meer >