Activiteitvrijdag 11 september

Gedenksteenlegging en afsluiting

De werkgroep Gedenkstenen Joods Apeldoorn legt sinds 2018 gedenkstenen voor 420 Apeldoornse Joden die tijdens de Tweede Wereldoorlog vanuit hun woningen weggevoerd zijn naar de vernietigingskampen. De ceremonies bij deze gedenksteenleggingen zijn steeds bijgewoond door nabestaanden van de slachtoffers, leerlingen van diverse basisscholen en een middelbare school, en door andere belangstellenden. De afsluitende bijeenkomst en laatste gedenksteenlegging heeft vrijdag 11 september plaats in aanwezigheid van burgemeester Ton Heerts. De middag begint om 13.00 uur in het Gemeentehuis van Apeldoorn (Marktplein 1) en is om 17.00 uur afgelopen.

Aanmelden voor de bijeenkomst:Aanmelden

Praktische informatie

Wanneer

  • line-icon-calendar
    • vrijdag 11 september
  • line-icon-clock 13.00 - 17.00

Over dit agenda-item

Gedenkwaardige afsluiting reeks gedenksteenleggingen

Met deze bijeenkomst wil de werkgroep de reeks gedenksteenleggingen op gedenkwaardige wijze afsluiten. Hierbij zijn de burgemeester, nabestaanden van de slachtoffers en genodigden aanwezig. Naast verschillende toespraken worden ook gedichten voorgedragen en is er een muzikale omlijsting. Aansluitend worden aan de Paslaan 25 de laatste gedenkstenen gelegd.

QR-codetegels vormen blijvende bijdrage

Met deze afsluitende bijeenkomst komt echter geen einde aan de activiteiten van de werkgroep: bij alle adressen waar gedenkstenen gelegd zijn, komt ook een tegel met QR-code die naar de bijbehorende verhalen op het Joods Monument verwijst. Met het plaatsen van deze QR-codetegels levert de werkgroep een blijvende bijdrage aan zowel het vertellen van het verhaal van Apeldoorn in de Tweede Wereldoorlog als aan het herdenken van de slachtoffers.

Praktisch & aanmelden

De ontvangst heeft vrijdag 11 september vanaf 12.30 uur plaats in de centrale hal van het Gemeentehuis (Marktplein 1, Apeldoorn); het programma begint om 13.00 uur.

Aanmelden voor deze bijeenkomst kan tot 1 september aanstaande via onderstaande button. U kunt dan ook aangeven of u van toekomstige activiteiten op de hoogte gehouden wilt worden. Uw aanmelding kunt u ook mailen naar slotceremonie@gedenkstenen-apeldoorn.nl. Het officiële programma ontvangt u een aantal dagen van van tevoren.

De werkgroep is dankbaar voor de steun die ze de afgelopen jaren ontvangen heeft van het college van Burgemeester en Wethouders, diverse kerkelijke instellingen, tal van financiële donateurs en van de gemeente Apeldoorn voor haar medewerking bij het plaatsen van de gedenkstenen. Mede dankzij deze steun heeft de werkgroep alle 420 gedenkstenen in Apeldoorn kunnen leggen.

Praktische informatie

Wanneer

  • line-icon-calendar
    • vrijdag 11 september
  • line-icon-clock 13.00 - 17.00
Aanmelden voor de bijeenkomst:Aanmelden

Over deze activiteit

Ontdek meer

Bekijk agenda