Over dit agenda-item
Tijdens de workshop ontdek je hoe een tekening ontstaat, van eerste schets tot voltooide tekening. Na een rondleiding door de tentoonstelling Kroon op de taart! – de getekende werelden van Thé Tjong-Khing kijken we samen naar de schetsen en illustraties van Khing. Wat voor werkwijzen en tekentechnieken past de illustrator toe?
Je oefent met kijken, vormen herkennen en schetsen. Vanuit deze basis werk je toe naar een eigen eindwerk.

Er wordt gezorgd voor potloden, fineliners, stiften en waterverf. Je eigen materialen meenemen, mag natuurlijk ook. Ervaring met tekenen is niet nodig; iedereen kan meedoen!
Programma
Bezoek en rondleiding Kroon op de taart - de getekende werelden van Thé Tjong-Khing (30 minuten)
Workshop - deel 1 (60 minuten)
Koffie/thee met wat lekkers
Workshop - deel 2 (90 minuten)
Over Larissa Landstra
De workshop wordt gegeven door Larissa Landstra, kunstenaar en CODA-docent. Larissa heeft een brede achtergrond in de beeldende kunsten en werkt met uiteenlopende materialen en technieken. Van tekenen en schilderen tot het maken van portretten en vrije kunstwerken: telkens zoekt ze naar manieren om verhalen en verbindingen zichtbaar te maken. Met haar enthousiasme, creativiteit en oog voor detail weet ze deelnemers te inspireren om zelf te experimenteren en een eigen beeldtaal te ontwikkelen.
Kroon op de taart! - de getekende werelden van Thé Tjong-Khing
De getekende werelden van illustrator Thé Tjong-Khing zitten boordevol fantasie. Je ontmoet er koningen en koninginnen, prinsen en prinsessen, helden en boeven en heel veel dieren en monsters in prachtige paleizen en op bergen waar je niet vanaf rolt. In de tentoonstelling Kroon op de taart! - de getekende werelden van Thé Tjong-Khing, te zien in CODA Museum van 19 april tot en met 25 oktober 2026, ga je op bezoek bij Vos en Haas, ontdek je hoe verhalen ontstaan en hoe ze getekend worden. En wist je dat een gum magisch is? Ontdekken hoe dat zit? Kom dan naar Kroon op de taart!
Praktische informatie
Waar
Wanneer
- zaterdag 25 juli
- zaterdag 29 augustus
13.00 - 16.30








