Laat je betoveren tijdens een (bos)wandeling door de tentoonstelling De paddenstoel aan het einde van de wereld in CODA Museum. Raak geïnspireerd door de prachtige werken en ga erna zelf aan de slag in deze workshop. Onderzoek kortstmossen en luister er zelfs naar! Dit alles onder leiding van kunstenaar Suzette Bousema die, met haar werk, ook te zien is in de tentoonstelling.

Korstmossen worden vaak over het hoofd gezien, maar ze vertellen verhalen over luchtkwaliteit, ecosystemen, samenwerking en tijd. In deze workshop observeren we korstmossen niet alleen van dichtbij, maar luisteren we ook naar korstmossen en al het leven dat in en om hen heen leeft. Deze workshop hoort bij het project ‘Complex Individuality’, in samenwerking met wetenschapper Ingeborg Klarenberg.
Programma workshop
Over Suzette Bousema
Suzette Bousema (1995) is een kunstenaar gevestigd in Den Haag. In 2019 studeerde ze af aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten (KABK) met een Bachelor in Fotografie. Het werk van Bousema is tentoongesteld op PAN Amsterdam, Prospects op Art Rotterdam, Museum Singer Laren, Noorderlicht International Photo Festival en Photoville, New York. Haar werken zijn verworven door tal van particuliere en openbare collecties, zoals Lakeside Collection, het Nederlandse Ministerie van Buitenlandse Zaken en het Nederlandse Ministerie van Binnenlandse Zaken. Het werk van Suzette Bousema reflecteert op hedendaagse milieuthema's die ze onderzoekt in samenwerking met wetenschappers. Planetaire omstandigheden en onze plaats in het heelal vormen het uitgangspunt van haar werk. Ze onderzoekt de manier waarop mensen zich verhouden tot de natuur en hoe we als individu met de aarde omgaan. Haar werk is interdisciplinair, waarbij ze gebruikmaakt van fotografie, grafiek, glasblazen, weven, geluid, geur en zeewier.
De paddenstoel aan het einde van de wereld
Hoe leven we verder in een wereld die steeds meer onder druk staat? De natuur geeft ons een verrassend antwoord: ze komt bijna altijd weer terug, zelfs op plekken die onherstelbaar beschadigd of verlaten lijken. In de tentoonstelling De paddenstoel aan het einde van de wereld maak je een wandeling langs indrukwekkende, spectaculaire en spannende kunstwerken van zeven kunstenaars en kunstenaarsduo’s. Zij laten zien hoe wij kijken naar de natuur, hoe we er deel van uitmaken en hoe de mens vaak alles dat leeft beïnvloedt en naar eigen hand probeert te zetten.






