zaterdag 6 juni

Totaal Getikt x Toekomstdenkers: Typemachinemiddag

Schrijf met een vintage typemachine een gedicht, verhaal of prozo over de toekomst van wonen. Gericht op de toekomst, zonder AI of spellingscontrole, in de Kiosk voor de Toekomst.

Praktische informatie

Wanneer

  • line-icon-calendar
    • zaterdag 6 juni
    • zaterdag 20 juni
  • line-icon-clock 14.00 - 16.00

Over dit agenda-item

De Kiosk voor de Toekomst in de Showroom van CODA ExperienceLab is een plek waar traditie en innovatie elkaar ontmoeten, waar we nadenken over mogelijke toekomsten en samen vormgeven aan een levende, groeiende collectie van verhalen, beelden en ideeën. Bij deze editie staat het thema wonen centraal: een veelzijdig onderwerp dat mensen in allerlei situaties en leefwerelden raakt. In positieve en negatieve zin, van woningnood tot nieuwe kansen. Maar hoe ziet wonen in de toekomst eruit, wat hebben we nodig en waar liggen mogelijkheden?

Samen met Totaal Getikt organiseert CODA een typemachinemiddag, compleet in het teken van Toekomstdenkers. Tijdens de typewritermiddag kunnen deelnemers gebruikmaken van vintage typemachines. Agnes Brink en René Eijsink van Totaal Getikt nemen een bijzondere collectie van kleurrijke typemachines mee naar CODA. Deze middag typen we samen gedichten, proza of verhalen over de toekomst van wonen. Deze open inloopmiddag draait volledig om creatief schrijven, zonder AI of spellingscontrole. Nadat je bent uitgetikt, tover je jouw tekst om tot een mini-magazine in de mini-uitgeverij in de Showroom van CODA ExperienceLab. Gratis, open inloop.

Mini-uitgeverij voor Mini-magazines

Een expositie, een pop-up uitgeverij en een groeiend archief van kleine publicaties in één: dat is Mini-uitgeverij voor Mini-magazines. In de Showroom brengt CODA ExperienceLab illustraties, typografie en vormgeving samen om verhalen te vertellen. Vormgevers die traditie, ambacht en innovatie op hun eigen manier combineren, experimenteren in de Showroom met de apparatuur van onze pop-up uitgeverij en Makerspace, zoals naaimachines, tekenplotters en gehackte 3D-printers. Laat je inspireren door prenten en affiches uit de Beeldbank van CODA Archief en sieraden uit de collectie van CODA. In de pop-up uitgeverij ben jij bovendien zelf maker. Stel je eigen publicatie samen en draag bij aan ons open source archief, dat gedurende de expositie blijft groeien met nieuwe zines, verhalen en beelden.

Praktische informatie

Wanneer

  • line-icon-calendar
    • zaterdag 6 juni
    • zaterdag 20 juni
  • line-icon-clock 14.00 - 16.00

Over deze activiteit

Ontdek meer

Bekijk agenda