Beleef onze bibliotheek

CODA bibliotheekabonnementen Altijd een abonnement dat bij je past
Een abonnement van CODA Bibliotheek geeft je toegang tot een schat aan inspiratie, ontspanning en informatie. Ook kan je hiermee gratis ons museum bezoeken! Bekijk welk abonnement het beste bij jou of je gezin past en word lid!
- Activiteiten in Centrale BibliotheekBekijk agenda
Agenda
TaalDigiHuis
Beter worden in taal, rekenen of werken op de computer? Het TaalDigiHuis helpt bij alle basisvaardigheden, zoals lezen, schrijven en digitale vaardigheden – voor iedereen vanaf 18 jaar die daar hulp bij nodig heeft.
.png?height=300&width=300&format=webp&quality=80&scale=both)
CODA Junior
CODA Junior is dé plek in Apeldoorn waar verhalen, techniek en verbeelding samenkomen. In de kelder van CODA Centrale Bibliotheek vind je een inspirerende omgeving waar kinderen aan de slag gaan – met boeken, games, virtual reality en technologie.

Voordelig parkeren bij de bibliotheek – en maak er een uitje van Parkeren bij CODA Bibliotheek
Even naar de bibliotheek - en daarna… een lunch in ons café? Een cadeau scoren in de winkel? Of een kort bezoek aan het museum (gratis met je bibliotheekpas)?
Dankzij onze samenwerking met Q-Park parkeer je met korting naast CODA. Reserveer vooraf online en maak van een snel biebbezoek iets bijzonders.

Ontdek de boekenbus - de buurtbibliotheek op wielen! Wij brengen boeken rechtstreeks naar jouw buurt. CODA Bus
Naast vestigingen in de wijken, zijn er ook meerdere haltes waar CODA Bus met een wisselende collectie boeken stopt. Een overzicht van alle halteplaatsen en -tijden vind je hier; de tijden zijn bij benadering en afhankelijk van de verkeerssituatie.
Veelgestelde vragen
CODA Centrale Bibliotheek - Algemeen
Wat zijn de openingstijden? De openingstijden van CODA Centrale Bibliotheek, CODA Zuid en CODA De Maten vind je hier.
Hoe kan ik materialen verlengen? Verlengen doe je eenvoudig thuis via de online bibliotheekcatalogus of de handige Iguana Bibliotheek app. Daarmee zoekt, reserveert en verleng je heel eenvoudig je items. Download de app via de App Store of de Google Play en lees de gebruikershandleiding.
Hoe wijzig ik mijn gegevens bij CODA Bibliotheek? Een e-mailadres kun je online aanpassen via de bibliotheekcatalogus. Klik daar op ‘Verlengen/Mijn gegevens’. Ga dan naar ‘Persoonlijke gegevens’ en wijzig je gegevens. Een adreswijziging kun je doorgeven via het adreswijzigingsformulier.
Krijg ik een inleverattentie? Maak je gebruik van de Iguana Bibliotheek app? Dan kun je aangeven dat je inleverattenties wilt ontvangen. Dat doe je door bij gebruikersbeheer onder overige opties de push notificaties voor uitleningen aan te zetten. Je krijgt dan 3 werkdagen vóór de uitleentermijn is verstreken een melding dat je boeken ingeleverd moeten worden.
Maak je geen gebruik van de app? Dan krijg je 4 dagen voordat je uitleentermijn is verstreken een attenderingsmail. Je mailadres moet dan wel bekend zijn bij ons. Is dit nog niet het geval? Voeg je mailadres dan toe in de bibliotheekcatalogus.
Je mag er vanuit gaan dat de inleverattenties goed werken wanneer je ze goed hebt ingesteld. Toch blijft het je eigen verantwoordelijkheid om je boeken op tijd in te leveren. Lees meer in ons uitleenreglement.
Kan ik ook in andere bibliotheken lenen? Ja, dat kan. We noemen dat gastlenen. Met een Groot en Klein abonnement kun je bij bibliotheken in heel Nederland terecht. Bij de Gelderse bibliotheken hoef je niets te doen. Voor bibliotheken buiten Gelderland heb je een gastpas nodig. Die vraag je bij de desbetreffende bibliotheek aan met je eigen bibliotheekpas en legitimatiebewijs.
Hoe werkt het?
Lenen bij Gelderse bibliotheken
Met je CODA-pas kun je zonder daar iets voor te hoeven doen gewoon bibliotheekmaterialen lenen in Gelderse bibliotheken. Bovendien kun je materiaal dat je bijvoorbeeld in Arnhem leent, gewoon terugbrengen bij CODA. Wil je boeken lenen bij bibliotheek Gelderland-Zuid? Ga dan daar even naar de balie met je pas en legitimatiebewijs. Met een kleine aanpassing op je pas kun je ook bij deze bibliotheken materialen lenen en materialen terugbrengen bij CODA. Vraag naar de uitleenvoorwaarden en regels van deze bibliotheek, want die gelden ook voor jou.Lenen in bibliotheken buiten Gelderland
Wil je materialen lenen in een bibliotheek buiten Gelderland? Bij de meeste bibliotheken kan dat op dezelfde manier als lenen bij Geldeerse bibliotheken (zie hierboven). Bij sommige bibliotheken wordt een gastbibliotheekpas voor je aangemaakt. Wil je met je bibliotheekpas bij CODA lenen? Dit gaat volgens de voorwaarden van het Klein abonnement. Materialen die je in CODA leent of bij een bibliotheek buiten Gelderland kun je ook alleen daar inleveren.Kan ik een aanschafsuggestie doen? Hebben we een titel die je graag wilt lezen niet in onze collectie? Doe dan een aanschafsuggestie via dit formulier.
Hoe word ik lid? Je kunt je aanmelden via deze pagina. Neem een geldig legitimatiebewijs mee als je voor de eerste keer komt lenen.
Hoe kan ik opzeggen? Dat kan in de bibliotheek aan de balie, per brief of per e-mail. Doe dat wel een volle kalendermaand voor je abonnement afloopt. En zorg er ook voor dat je alle geleende materialen inlevert en dat openstaande bedragen zijn voldaan. Je ontvangt daarna een bewijs van opzegging.
Postadres:
CODA t.a.v. ledenadministratie
Vosselmanstraat 299
7311 CL ApeldoornE-mailadres:
ledenadministratie@coda-apeldoorn.nlWaar vind ik informatie over de EU? Op de eerste verdieping van CODA Centrale Bibliotheek vind je gratis folders over verschillende onderwerpen die betrekking hebben op de Europese Unie. Er zijn folders beschikbaar voor volwassenen, jongeren en kinderen. Daar tref je bijvoorbeeld de serie ‘Wat de Europese Unie doet’ aan, 36 factsheets, elk over een specifiek onderwerp, zoals ‘Grenzen en veiligheid’, ‘Klimaatactie’ of ‘Justitie en grondrechten’.
CODA Centrale Bibliotheek - Tarieven
Hoe kan ik betalen bij CODA? Je kunt op verschillende manieren betalen bij CODA. In CODA Centrale Bibliotheek, dok Zuid en De Maten betaal je met je bankpas via de uitleenautomaten. Daar kun je ook een tegoed op je CODA pas zetten.
Aan de balie van elke CODA Bibliotheek kun je eenvoudig pinnen met je bankpas of telefoon. Thuis betaal je makkelijk via iDeal, bijvoorbeeld als je wilt betalen voor je kind. Log in op de bibliotheekcatalogus om openstaande bedragen te bekijken, het saldo van je deposito te zien en de actuele stand op de pas van je kind, als je die aan je account hebt gekoppeld via ‘gerelateerde gebruikers’.
Op je CODA pas kun je een tegoed zetten. Dat kan via pinnen bij de balie of uitleenautomaat in de bibliotheek, of door een overboeking met iDeal via de bibliotheekcatalogus. Openstaande bedragen worden dan automatisch van je tegoed afgeschreven.
Heb je nog een bedrag openstaan? Dan kun je dat ook overmaken naar rekeningnummer NL55 RABO 0393459195 t.n.v. Stichting CODA. Vergeet daarbij niet het pasnummer en de naam van de gebruiker te vermelden.
Wat kost het lenen? Met een Groot abonnement kun je het hele jaar door alle materialen gratis en onbeperkt lenen. Voor andere abonnementen gelden de volgende tarieven:
Materiaal Klein abonnement* Mini abonnement (sprinter)boeken, tijdschriften, bladmuziek 50 per jaar gratis, daarna € 0,60 € 1,50 Luisterboeken Gratis € 1,50 Dvd's Gratis € 1,50 Sprinter-dvd's Gratis € 1,50 Meespeelmuziek en talencursussen Gratis Gratis *Het Studentenabonnement en het Jeugdabonnement zijn gelijk aan een Klein abonnement.
Wat kost reserveren? Welke tarieven (afhankelijk van jouw abonnement) gelden vind je hieronder:
CODA collectie
- € 1,- bij Klein abonnement
- Gratis bij Groot abonnement
Aangesloten Gelderse bibliotheken
- € 2,50 bij Groot abonnement
- € 5,- bij Klein abonnement
Collectie van niet-aangesloten bibliotheek in Gelderland
- € 3,-
Materialen buiten Gelderland en/of specialistische boeken
- € 7,50 - € 13,-
DVD’s via Muziekweb en Filmbieb
- € 5,-
CD's
- € 3,50 voor één cd
- € 4,75 bij twee cd’s of meer
Wat kost te laat inleveren? - Alle materialen: € 0,60 per week
- Sprinter-dvd’s: € 2,- per week
- E-readers: € 5,50 per week
Wat kost gebruik van computers en internet? Gebruik van computers, internet, WiFi en databanken is gratis voor iedereen.
Wat kost printen, scannen of kopiëren? Printen en kopiëren in zwart-wit kost € 0,15 cent per A4’tje. Printen en kopiëren in kleur kost € 0,50 cent per A4’tje. Scannen is gratis.
CODA Centrale Bibliotheek - Diensten
Boeken aan Huis CODA Bibliotheek is er voor iedereen, ook wanneer een bezoek aan één van onze vestigingen niet meer vanzelfsprekend is. In dat geval komen we graag thuis langs - met een stapel boeken op maat.
Wat houdt de Boeken aan Huis-service in?
Tijdens een eerste gesprek aan huis horen we graag welke genres of schrijver(s) je het liefst leest. Van avonturenromans, detectives, reisverhalen en hobbyboeken tot historische romans, moderne literatuur, boeken in andere talen en zelfs dvd’s en luisterboeken; er is keus genoeg.
Aan de hand van dit wensenlijstje gaat een CODA-vrijwilliger op zoek naar de beste boeken. Elke drie weken wordt een selectie nieuwe boeken bij je thuisgebracht en gaan de gelezen exemplaren weer mee terug.
Naast gewone boeken heeft CODA ook een uitgebreide collectie luisterboeken en grootletterboeken; prettig voor iedereen die minder goed ziet.
Belangrijke informatie over de Boeken aan Huis-service:
- Dit abonnement kost € 56,50 per jaar;
- Een vrijwilliger komt elke drie weken langs (in overleg is ook een andere frequentie mogelijk);
- Op de pas mogen maximaal twintig boeken geregistreerd staan;
- Het reserveren van boeken uit de collectie van CODA kan zonder extra kosten;
- De leentermijn is maximaal acht weken;
- Voor gewone boeken geldt geen telaatgeld.
Meer weten?
Benieuwd of je in aanmerking komt voor de Boeken aan Huis-service? Neem dan contact op met CODA (055-526 84 00) en vraag naar de Boeken aan Huis-service. We vertellen graag meer over de mogelijkheden en voorwaarden.
Boekenblog Bibliothecaris en boekenblogger Loes Kroon leest veel en gevarieerd en kan daar bijzonder goed over vertellen. Omdat haar liefde voor lezen aanstekelijk werkt, neemt ze ons in haar blogs mee door het aanbod. Je vindt ze allemaal op deze pagina, inclusief links die verwijzen naar het e-book of de bibliotheekcatalogus.
E-books Als lid van de bibliotheek mag je gratis e-books lenen. Er zijn duizenden titels voor mobiel, tablet, computer en e-reader. Hoe het werkt lees je hier. Kom je ergens niet uit? Bekijk dan de veelgestelde vragen over e-books of maak een afspraak voor het e-book spreekuur via t.gerichhausen@coda-apeldoorn.nl
Iguana Bibliotheek-app We hebben ook een handige app. De Iguana Bibliotheek-app. Daarmee zoekt, reserveert en verleng je heel eenvoudig je items. Download de app via de App Store of Google Play en lees de gebruikershandleiding.
Bekijk ook eens
CODA is hét cultuurhuis van Apeldoorn. Een bron van inspiratie op het gebied van literatuur, kunst en geschiedenis. Ontdek de mooiste verhalen, beleef de geschiedenis van Apeldoorn en proef de cultuur.







.png?height=430&width=500&ranchor=center&scale=both)

.png?height=300&width=300&format=webp&quality=80&scale=both)

