Nieuws | 3 juni 2 t/m 20 juni: www.taalheld.nl

Stem op René Mannessen, Taalheld 2025

René Mannessen, één van de Taalhuisdeelnemers, is genomineerd voor de Taalheldenprijs 2025. Deze landelijke prijs wordt namens de Stichting Lezen en Schrijven uitgereikt aan een Taalheld: een volwassene die op latere leeftijd (beter) leert lezen, schrijven en/of rekenen. Helden die een podium verdienen om zelf hun verhaal te vertellen en daarmee anderen te inspireren om ook beter te leren lezen en schrijven.

undefined

René Mannessen (63 jaar) raakt op 59-jarige leeftijd zijn baan kwijt. Niet omdat hij boventallig is, maar omdat de computer in zijn baan steeds belangrijker wordt en hij niet goed kan lezen en schrijven. Al die jaren daarvoor weet hij zijn laaggeletterdheid te maskeren en weet hij zich heel goed staande te houden. Hoe? “Door heel veel vragen te stellen, goed op te letten als iets verteld wordt en door alles ‘als een olifant’ te onthouden”, laat René weten. Maar, door de toenemende automatisering komt hij daar niet meer mee weg en verliest hij zijn baan.

Voor hem hét moment om over de schaamte heen te stappen en het probleem aan te pakken door zich in 2020 aan te melden bij het Taalhuis. Hij heeft taallessen gevolgd bij TopTaal en oefent inmiddels ruim anderhalf jaar bijna wekelijks met Co, zijn Taalcoach, met lezen en schrijven. En nu, vijf jaar later, zit hij in de adviescommissie van Movisie in Utrecht, in het bestuur van stichting ABC, in het testpanel dat de gemeente adviseert over het taalgebruik in hun communicatie en neemt hij deel aan Living Library.

“Ik wil graag een voorbeeld voor anderen zijn. Met mijn verhaal hoop ik anderen te inspireren en over de streep te trekken om ook die stap te zetten. Want, beter kunnen lezen en schrijven maakt je leven zóveel mooier.”

Door heel Nederland zijn tien mensen voor de Taalheldenprijs genomineerd; René is de enige genomineerde in de provincie Gelderland. “En die nominatie is hem van harte gegund”, laat Kitty Nieuwenburg (Taalhuis Coördinator bij TaalDigiHuis CODA) weten. “René werkt al jaren via het TaalDigiHuis aan het verbeteren van zijn lees- en schrijfvaardigheid. Zoveel inzet, zoveel doorzettingsvermogen: wat ons betreft verdient René de titel Taalheld 2025.”

Ik stem op René als Taalheld 2025

Laatst bewerkt op: 3 juni
line-icon-gridAlle nieuws