Schoenontwerper Jan Jansen overleden
Ons bereikte het verdrietige bericht dat Jan Jansen, de belangrijkste Nederlandse schoenontwerper van deze eeuw, overleden is. Wij hebben met Jan en zijn vrouw Tonny een fantastische tentoonstelling mogen organiseren in CODA eind 2018, begin 2019. Uit zijn oeuvre hebben we toentertijd 75 ontwerpen getoond onder de titel Jan Jansen - 50 years of shoe design.

Op de opening waren vele mensen aanwezig met zijn schoenen, zodat er een enorme hoeveelheid schoen bijeen was. Zanger Sven Ratzke trad daarbij op. Ratzke treedt altijd op in schoenen en laarzen die gemaakt zijn door Jan Jansen.
Vanaf april 2011 had Jansen een winkel in de Korenstraat in Apeldoorn die een jaar later gesloten werd wegens faillissement. In Amsterdam is er een winkel met zijn schoenontwerpen.



