Let op:
De workshop wordt gegeven van 10.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur. Bij het kopen van je ticket reserveer je jouw gewenste tijdslot.
Ga mee terug naar de ijzertijd en leer het ambacht van het smeden in het Hapsdorp bij Apeldoorn! In het kader van de tentoonstelling Craft Now! opent het Hapsdorp speciaal haar deuren voor deelnemers aan deze workshop. Per workshop is er plek voor tien deelnemers. Wacht dus niet te lang, want vol is vol! Locatie Hapsdorp: Soerenseweg 300, Apeldoorn.

De workshop wordt gegeven van 10.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur. Bij het kopen van je ticket reserveer je jouw gewenste tijdslot.
Een smeedworkshop op een bijzondere locatie.
Leer de beginselen van het smeden en ga naar huis met een door jou zelfgemaakt smeedijzeren werk.
Per workshop is er plek voor tien deelnemers. Er wordt gesmeed aan twee smeedhaarden. De smeden vertellen je meer over het smeden zelf en ook over de rol van de smid in het dorp én het ijzer winnen in de Apeldoornse geschiedenis. Een lekker kopje Hapsthee mag hierbij natuurlijk niet ontbreken. En neem vooral ook een kijkje in het mooie dorp zelf!
Diep in de bossen rond Apeldoorn ligt een prehistorisch dorp uit de ijzertijd: het Hapsdorp. Een oase van eenvoudig leven, waarbij je teruggaat in de tijd naar 500 voor Christus. Het Hapsproject is opgezet als educatief project waarbij de ontwikkeling van de mens en zijn invloed op de omgeving als uitgangspunt gebruikt wordt. In het leven in die tijd is intensief samenwerken, vindingrijkheid, doorzettingsvermogen en de nodige lef ontzettend belangrijk. Het ijzertijddorp Haps heeft al heel wat schoolkinderen zien komen en gaan.
In de tentoonstelling Craft Now! staat de relatie tussen kunst en ambacht centraal. Hedendaagse kunstenaars en ontwerpers werken met materialen en technieken als keramiek, glas, textiel, hout en metaal en laten zien dat ambacht voortdurend in ontwikkeling is. Traditionele kennis en vaardigheden worden gecombineerd met nieuwe ideeën, vormen en toepassingen.
De workshop wordt gegeven van 10.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur. Bij het kopen van je ticket reserveer je jouw gewenste tijdslot.